Tillagd till favoriter

Du har inga varor

Favoriter

Varukorg

logo eller bli medlem för att ta del av medlemspriserna!

Tävlingsvillkor - Spin the wheel

Arrangör

Tävlingen arrangeras av AB Dogman (org.nr 556437–5960).

 

Tävlingens namn och period

”Spin the wheel” är en tävling som genomförs i samband med Dogmans 60-årsjubileum. Tävlingen pågår i alla butiker i Sverige och Norge samt på dogman.se fredag-söndag mellan 18 september och 12 oktober 2025.

 

Vem kan delta

För att delta i tävlingen krävs att du är medlem i Dogman and friends och handlar för minst 500 kr vid ett och samma köptillfälle under tävlingsperioden.
Deltagande är öppet för privatpersoner bosatta i Sverige som fyllt 18 år.

 

Hur man deltar

När villkoren ovan är uppfyllda får du snurra hjulet i butik eller på webben. Varje kvalificerat köp berättigar till ett snurr.

 

Vinster

Butikshjul:

Hjulet snurras av butikspersonalen, för att få ett rättvist snurr, och det är slumpen som avgör vilket nummer hjulet stannar på. Vinsterna på hjulet är uppdelade på ’Stjärnvist’, ’Vinst’ och ’Tröstpris’ och består av produkter från märket Dogman. Vinsterna har ett värde mellan 20–500 kr beroende på utfallet. Vinst kan inte bytas mot kontanter eller andra varor och vinsterna kan variera.

Stjärnvist: Nr 12
Vinst: Nr 2,3,4,6,7,8,10
Tröstpris: Nr 1,5,9,11

 

Onlinehjul:

Stjärnvinst: 20 % på alla produkter från Dogman, Heavenly, Harmony, Shiro & Malou och Jacson. Rabattkoden måste användas samma helg som vinsten erhålls.
Tröstpris: Du får en gåva med i paketet om man beställer innan söndag.

 

Personuppgiftsbehandling

I samband med tävlingen kommer vi att behandla dina personuppgifter för att kunna administrera tävlingen. Genom att delta godkänner du denna behandling. Läs mer om vår hantering av personuppgifter i enlighet med GDPR i vår integritetspolicy.

 

Ansvar

Dogman ansvarar inte för tekniska problem, nätverksfel eller andra omständigheter utanför vår kontroll som kan påverka tävlingen eller deltagandet.

 

Ångerrätt, retur och reklamation

Vinsten tillfaller deltagaren även om köpet som kvalificerade till tävlingen senare returneras, ångras eller reklameras.

 

Ändringar och avslut

Dogman förbehåller sig rätten att ändra dessa tävlingsvillkor eller avbryta tävlingen om särskilda skäl föreligger.

 

Vinstskatt

Eventuell vinstskatt betalas av arrangören.

Card Image